SN74LVC1G32QDRYRQ1
Mfr.Part #
SN74LVC1G32QDRYRQ1
Datasheet
SN74LVC1G32QDRYRQ1
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP 6USON
Stock
13397
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Logic Type :
OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.5ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
6-UFDFN
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
6-SON (1.45x1)
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V